ای کاش بیایی

در این هنگامه شب که شباویزهای محزون بی‌رمق در رگ‌های خشک چوبی‌ام، ناله پرسوز غم سر می‌دهند، ابر چشمانم پر از باران اشک است در غم دوری تو! و آسمان دلم عجیب طوفانی است.
در انتظار فرجت! می‌خواهم بنویسم از تورم بیدادها، از تلاطم احساس‌ها، از تپش آدینه‌ها و از عطش باران!
می‌خواهم قلم را پر از مرکب احساس کنم و نقش لحظه‌های ملتهب هجران را بر صفحه خیال ترسیم کنم. می‌خواهم آنقدر بگویم تا ماهی‌های شیشه‌ای احساست در حوضچه قلب صافت از صدای رعد و برق دل شکسته‌ام بیدار شوند و بارانی‌ترین لحظه‌های دلتنگی را نظاره‌گر باشند.
می‌خواهم از تمام واژه‌های خسته و بی‌روح و ماتم‌زده یاری بگیرم تا بدانی چه می‌گذرد بر منتظران گل رویت در این دنیای بی‌خورشید ظلمت! می‌خواهم برایت از تنهایی غریبانه آیینه ترک خورده بی‌صدا بگویم! از درددل کلبه بی‌همسایه غربت! از سوزش اشک پنجره و از دلواپسی موج‌های مضطرب «انتظار»!
آری، ای آشنای لحظه‌های سنگین و غمزده غروب! ای آشنای دردآشنا! ای که لحظات بی‌حوصله تنهایی‌ام با تو مترنم می‌شود، قسم به سکوت معصومانه شمعدانی‌های منتظر پشت پنجره که من آنقدر در صفحه «حرف‌های تنهایی» قلم‌فرسایی می‌کنم تا هر چه زودتر بیایی و در جواب «ای کاش بیایی‌هایم» بگویی که خواهی آمد، خیلی زود خواهی آمد.
ای کاش بیایی تا تمام غنچه‌های شکفته سرخ امید در باغچه سکوت دل شکوفا شوند و اقاقی‌های سبزم، سبزینگی فراموش شده را از سر بگیرند.
ای کاش بیایی، بلکه آرام گیرد آن قلب کوچک بی‌صدایم که در کوچه پس کوچه‌های خلوت زمان در حسرت گوشه چشمی از تو، بر در و دیوار شهر غربت خون‌فشانی می‌کند.
ای کاش بیایی تا این پیکر مجروح و خسته و ناآرام را پرتویی از آفتاب زلال نگاهت، تسکین دهی. ای کاش بیایی تا شاید نوری از فانوس امید در ساحل ظهورت بر این قایق بادبان شکسته سرگردان وجودم که در میان گردباد اندوه مچاله می‌شود، بتابد.
ای کاش بیایی تا آفتابگردان‌های انتظار که زودتر از همیشه می‌پژمرند، دوباره جان بگیرند و بر قبله‌گاه خورشید وجودت قنوت کنند. ای کاش بیایی تا قلب شیشه‌ای ستاره آرزوهایم دوباره تپیدن را تجربه کند و اشک شوق بر ساحت دلتنگی‌هایم چکیدن آغاز کند.
ای کاش بیایی تا شبنم عشق بر بستر گلبرگ‌های احساسم نقش بندد و چکاوک پریشان عاطفه به جای ناله جانکاه فراق، ترانه جانبخش وصال را از سر بگیرد.
آری! ای مهدی فاطمه، ای که عدالت با تو معنا می‌شود، ای نقش عاطفه‌ها و ای تپش آدینه‌ها. اگر تو بیایی، قناری خسته روح، در قفس تنهایی، پر باز خواهد کرد و با شکستن میله‌های گناه، از قعر نفس تا اوج کرامت پرواز خواهد نمود.
اگر بیایی، خورشید پرفروغ وجودت، برف انباشه جور و جفا را از روی سر زمین تکبر و خودخواهی، آب خواهد کرد و به جای آن، گل‌های همدلی و همیاری و عدالت خواهد رویاند، آری! ای اباصالح!
آنگاه دیگر من «من» نیستم. دیگر هیچ «منّیتی» نیست. «من»ها «ما» می‌شود و «ما»های مخلص، لشکری که پرچم سبز عشق تو را بر کویر خونین قلبشان برخواهند افراشت و با پاسداری و حمایت از درّ وجودت خواهند شتافت.
ولی افسوس و هزاران افسوس که نمی‌دانیم آیا نام‌مان در زمره محبان و عاشقان راستین و واقعی تو ثبت خواهد شد یا نه! ای کاش می‌دانستیم ... .

/ 10 نظر / 16 بازدید
آزاد اندیش

الهم عجل لولیک الفرج عجب عکسی بود خییییییییییییییییییییییلیییییییییییییییییییییییی با مزه بود دو طبقه پایین تر رو میگم [خنده] وای خدا خیرت بده دوست عزیزم راستی با (ای مسافر کوچک چه شده؟)به روزم

aqa313

اي آنکه در نگاهت حجمي زنور داري کي از مسير کوچه قصد عبور داري؟ چشم انتظار ماندم، تا بر شبم بتابي اي آنکه در حجابت درياي نور داري من غرق در گناهم، کي مي کني نگاهم؟ برعکس چشمهايم چشمي صبور داري از پرده ها برون شد، سوز نهاني ما کوک است ساز دلها، کي ميل شور داري؟ در خواب ديده بودم، يک شب فروغ رويت کي در سراي چشمم، قصد ظهور داري؟

سید

تقصیر من است، اینکه کم می آیی هرگاه شدم اسیر غم، می آیی این جمعه و جمعه های دیگر، حرف است آدم بشوم، سه شنبه هم می آیی

سید

تقصیر من است، اینکه کم می آیی هرگاه شدم اسیر غم، می آیی این جمعه و جمعه های دیگر، حرف است آدم بشوم، سه شنبه هم می آیی

مورچه

منطق پدر و مادرها از تحصیل در دانشگاه: این همه درس خوندی درِ یه نایلون رو نمیتونی باز کنی؟ ---------------------------------------------------- متاسفانه مورچه بازم به روزه.[نیشخند]

مورچه

سلام زیبا بود به خصوص دو خط آخر. نوشته خودته؟؟؟

kavosh

سلام . خانوم شما که کارتون درسته دیگه چرا نگرانید ما گناه کارا باید اینقدر پریشان حال باشیم .((علی و اولاد علی یارتان ))

aqa313

سلام... خسته نباشی... 6. كدام كتاب به «اخ القرآن» (برادر قرآن) معروف است؟ 7. كداميك از امامان معصوم ـ عليهم السلام ـ بود كه خوش صداترين مردمان در قرائت قرآن بود؟ 8. اولين كتاب تفسير قرآن تأليف چه‌كسي بود؟ 9. نخستين شخصي كه علم تجويد قرآن را به رشتة تحرير درآورد كه بود؟ 10. «بهار قرآن» چيست؟ 11. كدام كتاب به « اخت القرآن» (خواهر قرآن) معروف است؟ 12. نخستين مفسر قرآن چه‌كسي بود؟ 13. اولين كسي كه قرآن را نقطه گذاري كرد كه بود؟ 14. آن چيست كه سرمايه دين است؟ 15. چند تن از شاعران ايراني در كودكي حافظ كل قرآن بوده‌اند؟ 16. اولين شخصي كه در مكه به صورت علني قرآن خواند كه بود؟ پاسخ این سوال ها رو در سایت www.aqa313.ir مشاهده کنید...

مورچه

مراقب افکارت باش به گفتار تبدیل میشود. مراقب گفتارت باش به کردار تبدیل میشود. مراقب کردارت باش به عادت تبدیل میشود. مراقب عادتت باش به شخصیت تبدیل میشود. مراقب شخصیتت باش سرنوشت تو خواهد بود. امام علی (ع)