اهمیت انتخابات در کلام مراجع

حضرت ایت الله العظمی بهجت:

«باید آن کسی که انتخاب می شود عادل باشد. عدالت، شرط است و باید احراز عدالت شود.»

«کسانی که بنا دارند در رای دادن یا انتخاب شدن ، شرکت نمایند، باید متذکر باشند، که کسانی حق انتخاب شدن و امین مردم با ایمان در مورد دین و دنیا بودن را دارند، که از رجال با عقل کامل کافی و ایمان کامل .... و با شجاعت باشند؛ و از آنهایی باشند که در اظهارات و تروک، "لایخافون لومه لائم" (از سرزنش هیچ سرزنش کننده ای نمی هراسند-مائده/54) باشند.»

 حضرت ایت الله العظمی فاضل لنکرانی:

«مردم اگر بخواهند انقلابشان تداوم پیدا کند ، باید در این شرایط حساس، همه در انتخابات شرکت کنند و چشم کسانی را که به این انتخابات چشم دوخته اند و فکر می کنند این انتخابات برخلاف انتخابات گذشته کم رنگ خواهد بود ،خیره کنند.

ملت در انتخابات ثابت می کند همان گونه که از آغاز طرفدار انقلاب بوده، در بقا و تداوم آن نیز طرفدار آن خواهد بود و هیچ فاصله ای بین حکومت و مردم بوجود نیامده است.»

 

حضرت ایت الله العظمی مکارم شیرازی:

«شرکت در انخابات واجب است، زیرا حفظ اسلام و نظام اسلامی بر همه لازم است. ... شرکت در انتخابات ، مقدمه ی حفظ انقلاب است و مردم باید با بصیرت کامل ، بهترین ها را انتخاب کنند. ... اولین اصل ، شرکت عمومی است که باید با شکوه وو عظمت برگزار شود و دومین اصل نیز انتخاب افراد صالح و شایسته از طریق مشورت با دیگران است.»

 

حضرت ایت الله العظمی نوری همدانی:

«همه ی مردم متعهد ایران اسلامی به عنوان یک وظیفه و تکلیف شرعی و عقلی، و به عنوان جهاد در راه خدا و به عنوان یک عبادت، در پای صندوق های رای حضور پرخروش داشته باشند و رای بدهند و دشمنان اسلام را بیش از پیش مایوس کنند و قدرت و اتحاد و اراده ی خود را به نمایش بگذارند.»

«در انتخابات ، وعده ی منتخبان مهم نیست، بلکه سوابق افراد مهم است و باید افراد خدمتگزار و کسانی را که در فکر انقلاب و اسلام هستند، برگزینیم.»

 

حضرت ایت الله العظمی صافی گلپایگانی:

«مردم باید در برابر رایی که می دهند، باید پاسخگو بوده و در انتخاب فرد اصلح دقت لازم را داشته باشند. البته مردم ما هوشیار بوده و از قدرت تشخیص بالایی برخوردار هستند.»

/ 1 نظر / 21 بازدید
kavosh

سلام . حتما شرکت میکنیم تا کمترین بازخوردش لرزه افتادن بر تن دشمنان باشد