حیازدایی ، راهبرد امروز شیاطین داخلی و خارجی

 


رسول اکرم(ص): حیا ده جز دارد، نه جزء آن در زن است و یک جزء در مردان.(کنز العمال،ج3،ص121،ح5769)
امام صادق(ع) می فرمایند: کسی که حیا ندارد ایمان ندارد.(کلینی:کافی،ج2)
از آنجایی که ایمان در حوزه فردی ،شرط لازم برای تشکیل حکومت دینی می باشد و حیا با ایمان نسبتی مستقیم دارد، شرط تثبیت و بقای حکومت دینی به حیای تک تک آحاد جامعه بستگی دارد.
از این جهت است که محور تمام برنامه ریزی های دشمنان بر علیه نظام جمهوری اسلامی و منقلب کردن انقلاب اسلامی "حیازدایی" بوده و به هر قیمتی فراگیر کردن بی حیایی را در دستور کار خود قرار داده اند.
هر چند "حیا" امری است فطری که خداوند آن را در انسان به ودیعه گذاشته امام همچون دیگر ظرفیتهای پنهان بشری نیاز به تربیت و رشد برای رسیدن به کمال مطلوب را دارد. در این راستا به هر میزان که حیا در فرد منکوب شود به همان میزان نیز ایمان فرد دچار خدشه شده تا جایی که از بین رفتن حیا به انحطاط ایمان در افراد جامعه و در نهایت به اضمحلال حکومت دینی منتج می شود.
حیا؛ در مردان غیرت ودر زنان عفت را رقم می زند. حیا با شرم متفاوت است. هر بشر بی دینی نیز می تواند شرم داشته باشد، اما حیا، مقوله ای ایمانی است و مختص انسان دین دار و مومن است.
حضرت علی(ع) در میزان نسبت حیا و ایمان می فرمایند: "ایمان درختی است که ریشه آن یقین، شاخه آن تقوا، و شکوفه و میوه آن «حیا» است."
پس دشمنان اسلام، غیرت در مردان و عفت در زنان را مورد هدف حملات خود برای تضعیف انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی بواسطه از بین بردن حیا در حوزه فردی و درنهایت جامعه تعریف کرده اند.

/ 3 نظر / 34 بازدید
محمد

دوست داشتن کساني که دوستمان مي‌دارند کار بزرگي نيست، مهم آن است آنهايي را که ما را دوست ندارند، دوست بداريم آگهی رایگان http://www.9rang.com

**منتظر مهدی**

مثلا میخوای بگی مردا ایمانشون از زنان کم تره پس چرا بیشتر شهدا رو مرد ها تشکیل میدن؟

**منتظر مهدی**

مثلا میخوای بگی مردا ایمانشون از زنان کم تره پس چرا بیشتر شهدا رو مرد ها تشکیل میدن؟