گل حجاب، عطر عفاف

هیچ باغبانی را سرزش نمی‌کنند که چرا دور باغ خود حصار و پرچین کشیده است؛ چون باغ بی‌دیوار، از آسیب مصون نیست و میوه و محصولی برای باغبان نمی‌ماند. هیچ‌کس هم با نام و بهانه آزادی، دیوار خانه خود را برنمی‌دارد و شب‌ها در حیاطش را باز نمی‌گذارد؛ چون خطر رخنه دزد، جدی است. هیچ صاحب گنج و گوهری نیز، جواهرات خود را بدون حفاظ، در معرض دید رهگذران نمی‌گذارد تا بدرخشد، جلوه کند و چشم و دل برباید؛ چون خود جواهر ربوده می‌شود. مگر نه اینکه آثار نفیس خطی را در موزه‌ها و ویترین‌ها می‌گذارند تا با لمس دست‌های این و آن، خراب نشود و از ارزش نیفتد؟! وقتی در خانه را می‌بندی، پا پشت اتاقت پرده می‌آویزی، خانه خود را از ورود بیگانه و نگاه‌های مزاحم در پناه قرار داده‌ای؛ نه که خود را در قید و بند و حصار افکنده باشی.
قرآن کریم نیز می‌فرماید: «اگر سَرِ پروا دارید، پس به ناز سخن مگویید تا آن‌که در دلش بیماری است، طمع ورزد.»[43] اینکه «دل باید پاک باشد»، بهانه‌ای برای گریز جاهلانه از همین مصونیت است و آویختن به شاخه «لاقیدی»؛ وگرنه از دل پاک هم نباید جز نگاه و رفتار پاک برخیزد. زن، به خاطر ارزش و کرامتی که دارد، باید محفوظ بماند و در بازار سوداگران شهوت، خود را به بهای چند نامه و نگاه و لبخند، نفروشد. زن به خاطر عصمتی که دارد و میراث‌دار پاکی مریم(س) و فاطمه(س) است، نباید بازیچه هوس و آلوده به گناه شود.
سادگی و خامی است که کسی خود را در معرض دید و تماشای نگاه‌های مسموم و چشم‌های ناپاک قرار دهد و به دلبری و جلوه‌گری بپردازد، و خیال کند بیماردلان و رهزنان عفاف را به وسوسه می‌اندازد و از زهر نگاهشان درامان می‌ماند.
هر شاخه که از باغ برون آرد سر
در میوه آن طمع کند راهگذر
تاریخچه اندلس و شکست مسلمانان و سقوط تمدن اسلامی در اسپانیا، مگر جز به خاطر هجوم فساد غربی به کانون عفاف و تقوای مسلمانان بود؟!
خراب کردن همه دیوارها و برداشتن همه پرده‌ها و بازگذاشتن همه پنجره‌ها، نشانه تیره‌اندیشی است، نه روشن‌فکری؛ علامت جاهلیت است، نه تمدن.
می‌گویی نه؟ به طومار کسانی نگاه کن که پس از رسوایی و بی‌آبرویی، با دو دست پشیمانی بر سر غفلت خویش می‌زنند و بر جهالت خود لعنت می‌فرستند. کسی که از «جماعت رسوا» نگریزد، «رسوای جماعت» می‌شود!
آن‌که ایمان را به لقمه‌ای نان می‌فروشد، آن‌که «کودک غفلت» را جلو صدها گرگ گرسنه می‌برد و به تماشا می‌گذارد، روزی هم «پشت دیوار ندامت»، اشک حسرت بر دامن پشیمانی خواهد ریخت. در آخرت هم به آتش بی‌پروایی خود خواهد سوخت.
ولی... گریه بی‌حاصل است و بی‌ثمر، وقتی شاخه شکست و گل چیده شد

/ 1 نظر / 20 بازدید
علی

با سلام : وبلاگ قشنگی داری پستات هم خیلی قشنگ هستند. [گل] خوشحال میشم به من هم یه سری بزنی [قلب] من در وبلاگم آموزش کسب درآمد از اینترنت رو دادم که می تونی ماهیانه بین 20 تا 200 هزار تومان بسته به تلاش خودت درآمد کسب کنی. حتی یه آموزش مولتی مدیا هم ساختم که کار رو خیلی راحت توضیح میده اگر دوست داشتی یکم از اینترنت پول دراری خوشحال میشم به من یه سری بزنی. آدرس وبلاگ من http://poolirooni.tk راستی اگر خواستی تبادل لینک داشته باشیم من هستم. من رو با نام کلیک کن پول بگیر اضافه کن بعد خبرم کن تا من هم شمارو اضافه کنم. ممنون که پیام من را خوندی [قلب][قلب][قلب]